Domů  /  Chci změnit  /  Slepice v klecích, prasata v boxech. Zbytečná krutost pro pár korun.

Slepice v klecích, prasata v boxech. Zbytečná krutost pro pár korun.

Možná si řeknete: „Co je to za téma, slepice…“ Jenže slepice v klecích, děti bez domova nebo odběratele drahé vody spojuje jedno téma – jsou to ti, co tahají za kratší konec provazu. Na jeho druhé straně jsou ti, kteří v cestě za osobním prospěchem nemají mnoho zábran. V politice jsem proto, abych hájil zájmy těch prvních.

 


Celá Evropa se topí v nadprodukci potravin, zemědělci získávají dotace za zmenšování výroby, velká část Evropanů má i díky levným potravinám problémy s nadváhou. Dotace jsou nastavené tak špatně, že velkou část z nich získávají velké firmy, kterým dotace pouze zvyšují zisky.

Zisky některých podnikatelů v zemědělství jsou pak postaveny na zcela nelidském zacházení s chovanými zvířaty. Slepice namačkané v klecích, prasata v boxech, život, který se omezil na příjem a vyměšování potravy a snášení vajec či přibývání na váze.

Důvodem je snaha o co největší snížení nákladů a levné potraviny. Nenechte se ukolébat slepičkou na travičce na obale vajec nebo veselým prasátkem na obalu šunky. Tato zvířata, podobně jako jiná drůbež nebo třeba králíci, žijí často v nepředstavitelných podmínkách. A stejně jako v některých jiných zemích, i u nás bychom to mohli změnit.

Pokud je cílem maximalizace zisku a nikdo se tomuto zvrácenému přístupu nepostaví, není výsledkem jen zbytečné utrpení zvířat, ale také nekvalitní potraviny plné chemie a levných surovin a zvyšující se výskyt různých civilizačních onemocnění. Už mi možná rozumíte, proč slepice. Protože mi jde i o kvalitní potraviny a zkrocení všemocných koncernů, včetně prodejních řetězců.

Co chci udělat: Ve spolupráci s organizacemi na ochranu zvířat chci iniciovat postupný zákaz nejhorších způsobů chování hospodářských zvířat. Pro tato zvířata, ale i pro lidi. Výsledkem by pak měly být i kvalitnější potraviny, než ty od zvířat, která většinu života stráví ve stresu či apatii. Druhým mým cílem je větší podpora organizací na ochranu spotřebitelů a účinnější boj s klamavými praktikami některých výrobců či prodejců

Tento článek byl sdílen 0 x
 300